Uroczystości

Misterium Męki Pańskiej

16 kwietnia, w Wielką Środę, w naszej szkole odbyło się misterium wielkanocne pt. "Jezus zapłacił cenę". Uczniowie klas 5 b i 5 c pod kierunkiem pani Ani Karbowiak przygotowali tradycyjne przedstawienie, w którym obrazowo ukazano krótką historię człowieka od stworzenia, przez jego upadek i plan uratowania go, czyli odkupienia. Sceny inspirowane Biblią i pieśni wielkopostne wykonane przez aktorów i chór pozwoliły widzom odczuć atmosferę zbliżającej się Wielkiej Nocy.

Święty Jan Paweł II

W przeddzień kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka - w piątek, 25 kwietnia - zebrani w sali gimnastycznej uczniowie i pracownicy szkoły mogli przypomnieć sobie podstawowe informacje na temat życia i świętości Papieża-Polaka. Uroczysty apel z okazji kanonizacji Jana Pawła II przygotowali uczniowie klasy 6 b wraz z paniami od religii i muzyki.

Marchewa.rar

• Publiczna Szkoła Podstawowa im.Maratończyków Polskich