Nawigacja

 • Konkurs na szopkę bożonarodzeniową rozstrzygnięty!

  W  szkolnym etapie  Gminnego Konkursu na szopkę bożonarodzeniową  zwycięzcami zostali:

  Małgorzata Kogut  - I miejsce

  Patryk Kwiatkowski  II miejsce

  Marcin Lis – III miejsce

  Miłosz Landwójtowicz

  Alicja Darmochwał – wyróżnienie

  Filip Peregudowski - wyróżnienie

  Trzy najlepsze szopki reprezentowały szkołę w następnym  etapie. Ich autorzy otrzymali 20 grudnia z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice dyplomy i nagrody.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • Świąteczne życzenia

  Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
  Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
  Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
  Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

  Cyprian Kamil Norwid

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia w imieniu całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach życzę, aby ten zbliżający się czas, był pełen radości, wiary, uśmiechu i wzajemnej życzliwości, a Nowy 2018 Rok niech będzie pełen nadziei i spełnionych marzeń.

  Mariusz Kołakowski
  dyrektor szkoły

 • Świąteczne życzenia od Rady Rodziców

  Świąteczne życzenia od Rady Rodziców - Obrazek 1

 • "Z Mikołajem na sportowo"

   

  "Z Mikołajem na sportowo" - Obrazek 115 grudnia 2017 roku uczniowie i rodzice z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Maratończyków Polskich wzięli udział w zawodach halowych klas I – IV pod hasłem „Z Mikołajem na sportowo”, które miały miejsce w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu – Laskowicach.

  Reprezentacja szkoły składała się z 48 uczniów oraz 20 rodziców. Trenerem każdej klasy był wychowawca. We współzawodnictwie uczestniczyły reprezentacje czterech szkół z Miasta i Gminy Jelcz – Laskowice. Na imprezę sportową licznie przybyli uczniowie, rodzice, dziadkowie. Żywiołowo kibicowali uczestnikom, którzy rywalizowali na torze przeszkód. Zadania nie były łatwe, m.in. sadzenie ziemniaków, rzucanka nad poprzeczką, wyścig kelnerów,  wyścig  ”skoczków”, wyścig w workach „bliźniakach”. Najpierw swoje możliwości na torze przeszkód sprawdzali uczniowie, potem zabawy powtarzali rodzice. Kibice mocno dopingowali uczestników, którzy chcieli jak najszybciej wykonać zadanie. W czasie biegów zdarzały się upadki, ale wszyscy się świetnie bawili. Emocji było sporo! Prowadzący imprezę Stanisław Pławski i Bartosz Roskosz sprawnie przeprowadzili kolejne zabawy.

  Na koniec policzono punkty… i okazało się, że uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce Brawo! Rodzice -  II miejsce. Gratulacje. Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczali burmistrz Miasta i Gminy Jelcz -Laskowice Bogdan Szczęśniak i wiceburmistrz Marek Szponar. W radosnej atmosferze najmłodsi uczestnicy zawodów otrzymali paczki od Mikołaja oraz pamiątkowe dyplomy.  Przypomnijmy, że w ubiegłym uczniowie naszej szkoły także zajęli I miejsce w rywalizacji. Tak trzymać!

 • Życzenia dla Ojca Świętego

  Życzenia dla Ojca Świętego
 • Zaproszenie na Jasełka

  Na niebie już gwiazda świeci,

  kolędy śpiewają dzieci.

  Rodziców na Jasełka zapraszamy,

  które w szkole wystawiamy.

           Będzie Maryja, Józef i Jezusek w żłobie 

  Zaproszenie na Jasełka - Obrazek 1

  i tak jak trzeba trzej królowie.

  Niech przy nim łączą się Nasze rodziny

  w imię Bożej Dzieciny.

  W piątek 22 grudnia 2017r. o godzinie 9.00.

  Serdecznie zapraszamy

  http://zspstudzienice.pl/uploads/2014-12/studzienice-1418074410-jaselka4.jpg

 • KONKURS PLASTYCZNY "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

    W grudniu podsumowany został konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” – etap powiatowy zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współudziale Powiatu Oławskiego.

   Uczennica klasy Ia Julia Brantiuk zdobyła w tym konkursie 3 miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia 2017r. Gratulujemy!!!

   

   

 • Wrocławskie Dni Recyklingu

                Wrocławskie Dni Recyklingu - Obrazek 1

   

       Z inicjatywy pani Magdy Obrzanowskiej, mamy uczennicy klasy 7b Martyny, zostaliśmy zgłoszeni do Wrocławskiego Konkursu Recyklingu.  Pierwszym etapem był udział w rajdzie ulicami Wrocławia. W dniu 22.10.2017r. grudnia uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Naszym zadaniem było przejście trasą wyznaczoną przez organizatora i odnalezienie zaznaczonych na otrzymanej od organizatora mapce punktów. Rajd rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy w Miejskim Domu Kultury przy ul. Kołłątaja. Jak się okazało wyznaczone punkty, to tablice informacyjne, jak i stawiane nam przez organizatorów zadania do wykonania. Jednym z takich zadań było ułożenie piosenki o recyklingu, jednak większość zadań była do zrealizowania w domu i na lekcjach wychowawczych w szkole. Wszyscy uczniowie naszej klasy byli zadowoleni z tej, jakże udanej wycieczki.

                                                                                     Amelia Gawron – uczennica klasy 7b

   

  Kolejne zdania uczniowie rozwiązywali na lekcjach wychowawczych i w domu. Po wykonaniu zadań wysłaliśmy je pocztą elektroniczną do organizatora. Jakież było nasze zdziwienie, gdy na początku grudnia zostaliśmy drogą telefoniczną poinformowani przez organizatora, że zostaliśmy sklasyfikowani w pierwszej szóstce uczestników i zostaliśmy zaproszeni na uroczystą galę do XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. W dniu 12 grudnia udaliśmy się do Wrocławia zastanawiając się, które miejsce zajęła nasza klasa. W gali brali udział uczniowie z zaproszonych szkół i przedstawiciele samorządu z Wrocławia. Zanim ogłoszono wyniki, oglądaliśmy piękne występy zespołów tanecznych i instrumentalno-wokalnych. Wreszcie rozpoczęto ogłaszanie wyników, poczynając od miejsca najniższego. Jakież było nasze zdumienie i radość, gdy na wielkim ekranie pojawił się napis Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłoszycach, klasa 7b - ogłoszono, iż zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu jest właśnie nasza klasa. Wyszliśmy na scenę do dekoracji. Były pamiątkowe zdjęcia, a za zajęcie I miejsca otrzymaliśmy wieżę Hi-Fi, dyplom i drobne upominki.

            

              Wychowawca klasy 7b

 • Mali artyści na dużej scenie

  Mali artyści na dużej scenie - Obrazek 1   Mali artyści na dużej scenie - Obrazek 2

  9 grudnia w MGCKiS w Jelczu- Laskowicach odbył się II Jarmark Adwentowy.

  Zakupy w świątecznej atmosferze umilał kupującym koncert kolęd i pastorałek  podczas którego wystąpiły najmłodsze dzieci z kółka wokalnego pani Lidii Świerzko. Publiczność zachwycili soliści: Martynka Petyniak, Martynka Wytrwał oraz Oliwier Romańczuk. Dziękujemy za pomoc  podczas koncertu  pani Agnieszce Saj ( skrzypce), panu Grzegorzowi Klekotowi ( gitara) oraz panu Andrzejowi Rozumowskiemu ( akordeon).

   

 • DOLNOŚLĄSKIE IGRZYSKA DZIECI

  Odbyły się kolejne zawody w ramach miejsko - gminnych Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, tym razem w mini koszykówce. Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Uczennice z naszej szkoły ostatecznie zajęły drugie miejsce ulegając w decydującym meczu różnicą 7 punktów Szkole Podstawowej nr 1 z Jelcza-Laskowic, kolejne miejsca zajęły reprezentantki z podstawówek nr 2 i nr 3.Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: JULIA TELATYŃSKA, WIKTORIA MŁODZIK, PAULA MATUSZKIEWICZ, ALEKSANDRA MAĆKOWIAK, ALEKSANDRA PELCZER, KLAUDIA GNADKIEWICZ, KLAUDIA ŻURAWSKA, SONIA TOMCZYŃSKA, DARIA RACZYŃSKA, ZOFIA KOZIOŁ i ZUZANNA DUDA.

  Następnie PSP Miłoszyce rywalizowali chłopcy. Rywalizacja była bardzo zacięta,

   o kolejności miejsc decydowały tzw. małe punkty. Najlepszy bilans miała podobnie jak u dziewcząt PSP nr 1, drugie miejsce zajęli chłopcy z PSP Miłoszyce, trzecie PSP nr 2, a czwarte z PSP nr 3. Chłopcy wystąpili w składzie: FRANCISZEK USZOK, PIOTR CZOCHARA, OSKAR STELCZYK, ALEKS OLEKSY, DAWID BOGDANIK, CHRISTIAN KARMELITA, MAKSYMILIAN GRZESIUK, BARTOSZ JURKOWSKI, JAKUB KOLMAN, KRYSTIAN SZTABA, BARTŁOMIEJ DRUŻBIAK i WIKTOR SZTABA.

  Kolejną dyscypliną, w której rozegrano zawody, była piłka ręczna. Nasi uczniowie okazali się najlepsi zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta wygrały zdecydowanie wszystkie mecze zdobywając 27 bramek, a tracąc tylko 3, podobnie chłopcy, wygrali wszystkie mecze zdobywając 28 goli, a tracąc tylko jedną bramkę - kolejne miejsca zajęły szkoły nr 2, nr 1 i nr 3.

  Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: PAULA MATUSZKIEWICZ, ALEKSANDRA MAĆKOWIAK, JULIA TELATYŃSKA, KLAUDIA GNADKIEWICZ, ALEKSANDRA PELCZER, ZOFIA KOZIOŁ, KLAUDIA ŻURAWSKA, OBRZANOWSKA MAŁGORZATA, DARIA RACZYŃSKA, NIKOLA GADOMSKA I KATARZYNA KOZINA.

  Chłopcy wystąpili w składzie: DOMINIK DYRAS, PIOTR CZOCHARA, OSKAR STELCZYK, ALEKS OLEKSY, DAWID BOGDANIK, CHRISTIAN KARMELITA, MAKSYMILIAN GRZESIUK, BARTOSZ JURKOWSKI, JAKUB KOLMAN, PIOTR WOJTOWICZ, BARTŁOMIEJ DRUŻBIAK i WIKTOR SZTABA.

  Obie nasze drużyny reprezentowały nasze miasto i gminę na zawodach powiatowych, gdzie po bardzo zaciętych meczach nieznacznie musiały uznać wyższość przeciwników, zajmując trzecie miejsca.

  Kolejny sukces naszych uczniów to Mikołajkowy Turniej Unihokeja rozgrywany w PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach, również tutaj bezkonkurencyjni byli nasi uczniowie wygrywając wszystkie mecze, za co otrzymali cenne nagrody. Drużyna wystąpiła w składzie: KLAUDIA MAĆKOWIAK, ANASTAZJA PRZYJEMSKA, PIOTR ROPUSZYŃSKI, KACPER POŹNIAK i MACIEJ CZOCHARA.

   

 • SZKOLNE MIKOŁAJKI

  W dniu 6 grudnia uczniowie klas 4 – 7 uczestniczyli w Szkolnych Mikołajkach na sportowo. Zajęcia zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego zatrudnieni w szkole. Uczniowie rywalizowali w wyścigach drużynowych(po 10 osób każda drużyna) skacząc na fit-balach. Zawody dostarczyły ogromnych emocji i rozpaliły  zgromadzoną publiczność do czerwoności. Ostatecznie wygrała klasa …….?, jednak nie wynik jest najważniejszy, więc go pominiemy, najważniejsze, że wszyscy wspaniale się bawili.

 • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO TESTU ORTOGRAFICZNEGO

  Ogólnopolski test ortograficzny został przeprowadzony 24 października 2017 r. dla trzech grup wiekowych: edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VI oraz klasy VII szkoły podstawowej w jednej grupie z klasami II-III gimnazjum. Spośród 45 uczestników z naszej szkoły najlepsze wyniki uzyskali:

           POZIOM PIERWSZY (klasy I-III)

  • Alicja Mrożewska - 11 miejsce w Polsce,
  • Zuzanna Kaczyńska - 12 miejsce w Polsce,
  • Piotr Kordel - 12 miejsce w Polsce.    

   

  POZIOM DRUGI (klasy IV-VI)

  • Karolina Kołakowska - 14 miejsce w Polsce.

   

  POZIOM TRZECI (klasy VII, II i III gimnazjum)

  • Magdalena Świtoń - 13 miejsce w Polsce,
  • Antonina Wolska - 14 miejsce w Polsce.

   

  Gratulujemy naszej najlepszej szóstce! Wkrótce szkolni eksperci od ortografii otrzymają dyplomy wyróżnienia, a wszyscy uczestnicy - dyplomy za udział w konkursie.

 • Konkurs "Wieża Babel" - eliminacje

   

  Konkurs "Wieża Babel" - eliminacje - Obrazek 1    Konkurs "Wieża Babel" - eliminacje - Obrazek 2  Konkurs "Wieża Babel" - eliminacje - Obrazek 3

  7 grudnia 2017 r. odbył się w naszej szkole I etap konkursu lingwistyki matematycznej "Wieża Babel". W eliminacjach do finału ogólnopolskiego uczestniczyło 13 uczniów klas V i VII. Wszyscy zmagali się z zadaniami, w których potrzebna była umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i badania hipotez oraz ogólna wiedza o języku polskim na poziomie szkoły podstawowej. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

 • OLIMPUS 2017 - SESJA JESIENNA

  7 listopada 2017 r. odbyła się ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z matematyki OLIMPUS - sesja jesienna 2017. Wzięło w niej udział 50 uczniów klas IV-VII. Najlepszymi olimpijczykami zostali Wit Kowal - miejsce 11 w Polsce i Mateusz Owczarek - miejsce 15, uzyskując tym samym tytuł i dyplom laureata. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uznania. Laureatom gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych sesjach.

 • Wit Kowal finalistą "zDolnego Ślązaczka"

  "zDolny Ślązaczek" to interdyscyplinarny konkurs, którego uczestnicy muszą wykazać się rozległą wiedzą i wszechstronnymi uzdolnieniami. Na etapie szkolnym i powiatowym ma on formułę międzyprzedmiotową - aby uzyskać dobry wynik, trzeba poradzić sobie z wieloma niełatwymi zadaniami z języka polskiego i matematyki. Wit Kowal, ubiegłoroczny laureat konkursu "zDolny Ślązaczek" z matematyki, również w tym roku zakwalifikował się do finału wojewódzkiego, tym razem z języka polskiego. Warto podkreślić, że tylko dwoje uczniów będzie reprezentować powiat oławski w finałowych zawodach we Wrocławiu. Gratulujemy Witkowi świetnego wyniku i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!

 • Andrzejki w klasie Ia

      W czwartek 29 listopada w klasie I a zapanował magiczny nastrój. Sala lekcyjna zamieniła się w „salę wróżb”. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw miał okazję sprawdzić, co przyniesie mu przyszłość. Wróżby przeplecione były szaloną muzyką. Chociaż na chwilę oderwaliśmy się od rzeczywistości i przenieśliśmy w świat marzeń i fantazji.

     Była to wspaniała okazja do zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych  .

  Zakończyliśmy zabawę andrzejkową pełni wiary, że spełni się to, co sobie wywróżyliśmy.
    A tak naprawdę to i tak wiemy, że wróżby to tylko żarty!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im.Maratończyków Polskich
  ul. Główna 24
  55-220 Miłoszyce
 • 713184636

Galeria zdjęć